185/70R14 88T ESKIMO S3+ MS
ЗИМСКИ SAVA
185/70R14 88T ESKIMO S3+ MS
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:185 mm
ПРОФИЛ:70 %
ДИЈАМЕТАР:14 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:88
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:T
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
3.22000-30%
нова цена
4.60000
редовна цена

НАРАЧАЈСПОРЕДИ
185/70R14 88T ESKIMO S3+ MS
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:185 mm
ПРОФИЛ:70 %
ДИЈАМЕТАР:14 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:88
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:T
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
ОПИС:"Цик-цак" ребра за оптимална тракција во зима,стабилност во снег и мраз,широк надолжни и странични бразди да се намали ризикот од лизгање и да се обезбеди влечење. Гарантира висок километражата, одличен избор за секој кој сака безбедно да ја преживеат зимата во сопствениот автомобил.
3.220ден.
ОПИС "Цик-цак" ребра за оптимална тракција во зима,стабилност во снег и мраз,широк надолжни и странични бразди да се намали ризикот од лизгање и да се обезбеди влечење. Гарантира висок километражата, одличен избор за секој кој сака безбедно да ја преживеат зимата во сопствениот автомобил.
ДИМЕНЗИИ 185 70 14 185 70 14
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ
GOODYEAR 205/60R15 91T UG 9 MS
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 205 mm ПРОФИЛ: 60 % ДИЈАМЕТАР: 15 inch ФУНКЦИИ:
6.47000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ
HANKOOK 145/80R13 75T I*CEPT RS W442
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 145 mm ПРОФИЛ: 80 % ДИЈАМЕТАР: 13 inch ФУНКЦИИ: Winter i’Cept RS обезбедува одлични грип перформанси и извонредна тракција на снег и лед. Со примена на технологија на блокови со висока густина, како и со оптимизирана технологија за анализа на профили, тракцијата на снег и лед е засилена, додека зголемен e отпорот на триење со што се намалува потрошувачката на гориво и емисиите на јаглероден диоксид. Оптимизираната поставеност на блоковите исто така ја намалува бучавата, обезбедувајќи тивко и мирно возење.
2.99000
2.25000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ