195/65R15 91T ESKIMO S3+ MS
ЗИМСКИ SAVA
195/65R15 91T ESKIMO S3+ MS
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:195 mm
ПРОФИЛ:65 %
ДИЈАМЕТАР:15 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:91
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:T
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
2.97000-29%
нова цена
4.25000
редовна цена

НАРАЧАЈСПОРЕДИ
195/65R15 91T ESKIMO S3+ MS
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:195 mm
ПРОФИЛ:65 %
ДИЈАМЕТАР:15 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:91
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:T
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
ОПИС:"Цик-цак" ребра за оптимална тракција во зима,стабилност во снег и мраз,широки надолжни и странични бразди да се намали ризикот од лизгање и да се обезбеди влечење. Гарантира високa километража, одличен избор за секој кој сака безбедно да ја преживеe зимата во сопствениот автомобил.
2.970ден.
ОПИС "Цик-цак" ребра за оптимална тракција во зима,стабилност во снег и мраз,широки надолжни и странични бразди да се намали ризикот од лизгање и да се обезбеди влечење. Гарантира високa километража, одличен избор за секој кој сака безбедно да ја преживеe зимата во сопствениот автомобил.
ДИМЕНЗИИ 195 65 15 195 65 15
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ
DUNLOP 205/50R17 93H SP WI SPT 3D MS XL MFS
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 205 mm ПРОФИЛ: 50 % ДИЈАМЕТАР: 17 inch ФУНКЦИИ:
11.34000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ
HANKOOK 205/60R16 92H I*CEPT EVO2 W320 RFT
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 205 mm ПРОФИЛ: 60 % ДИЈАМЕТАР: 16 inch ФУНКЦИИ: Winter i’Cept EVO2 обезбедува одлични грип перформанси и извонредна тракција на снег и лед. Со примена на технологија на блокови со висока густина, како и со оптимизирана технологија за анализа на профили, тракцијата на снег и лед е засилена, додека зголемен e отпорот на триење со што се намалува потрошувачката на гориво и емисиите на јаглероден диоксид. Оптимизираната поставеност на блоковите исто така ја намалува бучавата, обезбедувајќи тивко и мирно возење.
5.57000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ