225/55R17 101V ESKIMO HP 2 XL
ЗИМСКИ SAVA
225/55R17 101V ESKIMO HP 2 XL
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:225 mm
ПРОФИЛ:55 %
ДИЈАМЕТАР:17 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:101
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:V
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
6.30000
НАРАЧАЈ СПОРЕДИ
225/55R17 101V ESKIMO HP 2 XL
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:225 mm
ПРОФИЛ:55 %
ДИЈАМЕТАР:17 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:101
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:V
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
ОПИС:"Цик-цак" ребра за оптимална тракција во зима,стабилност во снег и мраз,широки надолжни и странични бразди да се намали ризикот од лизгање и да се обезбеди влечење. Гарантира високa километража, одличен избор за секој кој сака безбедно да ја преживеe зимата во сопствениот автомобил.
6.300ден.
ОПИС "Цик-цак" ребра за оптимална тракција во зима,стабилност во снег и мраз,широки надолжни и странични бразди да се намали ризикот од лизгање и да се обезбеди влечење. Гарантира високa километража, одличен избор за секој кој сака безбедно да ја преживеe зимата во сопствениот автомобил.
ДИМЕНЗИИ 225 55 17 225 55 17
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ
MICHELIN 205/65R15 94H ALPIN 5
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 205 mm ПРОФИЛ: 65 % ДИЈАМЕТАР: 15 inch ФУНКЦИИ: Michelin Alpin гумата е најекономична зимска гума; тоа ви дава 35% повеќе километража од просекот на пазарот. Таа ги користи сите знаења на MICHELIN во поглед на гумени смеси и конструкција на гуми.
7.24000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ
DUNLOP 185/65R15 88T WINTER RESPONSE 2 MS
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 185 mm ПРОФИЛ: 65 % ДИЈАМЕТАР: 15 inch ФУНКЦИИ:
4.03000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ