205/65R16 95H UG 8 PERFORMANCE MS *
ЗИМСКИ GOODYEAR
205/65R16 95H UG 8 PERFORMANCE MS *
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:205 mm
ПРОФИЛ:65 %
ДИЈАМЕТАР:16 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:95
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:H
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
7.70000
НАРАЧАЈ СПОРЕДИ
205/65R16 95H UG 8 PERFORMANCE MS *
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:205 mm
ПРОФИЛ:65 %
ДИЈАМЕТАР:16 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:95
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:H
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
ОПИС:
7.700ден.
ОПИС
ДИМЕНЗИИ 205 65 16 205 65 16
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ
SAVA 185/65R14 86T ESKIMO S3+ MS
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 185 mm ПРОФИЛ: 65 % ДИЈАМЕТАР: 14 inch ФУНКЦИИ: "Цик-цак" ребра за оптимална тракција во зима,стабилност во снег и мраз,широки надолжни и странични бразди да се намали ризикот од лизгање и да се обезбеди влечење. Гарантира високa километража, одличен избор за секој кој сака безбедно да ја преживеe зимата во сопствениот автомобил.
4.15000
2.90000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ
GOODYEAR 195/65R15 91H UG 9 MS
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 195 mm ПРОФИЛ: 65 % ДИЈАМЕТАР: 15 inch ФУНКЦИИ:
4.76000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ