205/60R15 91H UG 9 MS
ЗИМСКИ GOODYEAR
205/60R15 91H UG 9 MS
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:205 mm
ПРОФИЛ:60 %
ДИЈАМЕТАР:15 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:91
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:H
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
6.68000
НАРАЧАЈ СПОРЕДИ
205/60R15 91H UG 9 MS
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:205 mm
ПРОФИЛ:60 %
ДИЈАМЕТАР:15 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:91
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:H
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
ОПИС:
6.680ден.
ОПИС
ДИМЕНЗИИ 205 60 15 205 60 15
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ
SAVA 205/60R16 96H ESKIMO HP 2 XL
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 205 mm ПРОФИЛ: 60 % ДИЈАМЕТАР: 16 inch ФУНКЦИИ: "Цик-цак" ребра за оптимална тракција во зима,стабилност во снег и мраз,широки надолжни и странични бразди да се намали ризикот од лизгање и да се обезбеди влечење. Гарантира високa километража, одличен избор за секој кој сака безбедно да ја преживеe зимата во сопствениот автомобил.
4.51000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ
LAUFENN 175/65R15 84T I FIT
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 175 mm ПРОФИЛ: 65 % ДИЈАМЕТАР: 15 inch ФУНКЦИИ: I FIT осигурува комфорни и сигурни возни карактеристики при влажни и снежни услови на патот. Напредниот дизајн на шарата и специјалната гумена компонента за зимски услови обезбедуваат врвни перформанси на влажни и коловози прекриени со снег.
3.01700
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ