205/60R16 92H SP WI SPT 4D MS MO
ЗИМСКИ DUNLOP
205/60R16 92H SP WI SPT 4D MS MO
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:205 mm
ПРОФИЛ:60 %
ДИЈАМЕТАР:16 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:92
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:H
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
6.23000
НАРАЧАЈ СПОРЕДИ
205/60R16 92H SP WI SPT 4D MS MO
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:205 mm
ПРОФИЛ:60 %
ДИЈАМЕТАР:16 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:92
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:H
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
ОПИС:
6.230ден.
ОПИС
ДИМЕНЗИИ 205 60 16 205 60 16
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ
SAVA 185/65R14 86T ESKIMO S3+ MS
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 185 mm ПРОФИЛ: 65 % ДИЈАМЕТАР: 14 inch ФУНКЦИИ: "Цик-цак" ребра за оптимална тракција во зима,стабилност во снег и мраз,широки надолжни и странични бразди да се намали ризикот од лизгање и да се обезбеди влечење. Гарантира високa километража, одличен избор за секој кој сака безбедно да ја преживеe зимата во сопствениот автомобил.
4.15000
2.90000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ
LAUFENN 215/55R17 98V I FIT
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 215 mm ПРОФИЛ: 55 % ДИЈАМЕТАР: 17 inch ФУНКЦИИ: I FIT осигурува комфорни и сигурни возни карактеристики при влажни и снежни услови на патот. Напредниот дизајн на шарата и специјалната гумена компонента за зимски услови обезбедуваат врвни перформанси на влажни и коловози прекриени со снег.
4.78500
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ