225/60R16 98H SP WI SPT 3D MS AO
ЗИМСКИ DUNLOP
225/60R16 98H SP WI SPT 3D MS AO
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:225 mm
ПРОФИЛ:60 %
ДИЈАМЕТАР:16 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:98
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:H
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
8.09000
НАРАЧАЈ СПОРЕДИ
225/60R16 98H SP WI SPT 3D MS AO
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:225 mm
ПРОФИЛ:60 %
ДИЈАМЕТАР:16 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:98
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:H
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
ОПИС:
8.090ден.
ОПИС
ДИМЕНЗИИ 225 60 16 225 60 16
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ
SAVA 215/50R17 95V ESKIMO HP 2 XL FP
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 215 mm ПРОФИЛ: 50 % ДИЈАМЕТАР: 17 inch ФУНКЦИИ: "Цик-цак" ребра за оптимална тракција во зима,стабилност во снег и мраз,широки надолжни и странични бразди да се намали ризикот од лизгање и да се обезбеди влечење. Гарантира високa километража, одличен избор за секој кој сака безбедно да ја преживеe зимата во сопствениот автомобил.
5.74000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ
DUNLOP 205/55R16 91H SP WI SPT 4D MS AO MFS
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 205 mm ПРОФИЛ: 55 % ДИЈАМЕТАР: 16 inch ФУНКЦИИ:
5.84500
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ