225/45R18 95V I FIT
ЗИМСКИ LAUFENN
225/45R18 95V I FIT
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:225 mm
ПРОФИЛ:45 %
ДИЈАМЕТАР:18 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:95
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:V
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
5.07000
НАРАЧАЈ СПОРЕДИ
225/45R18 95V I FIT
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:225 mm
ПРОФИЛ:45 %
ДИЈАМЕТАР:18 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:95
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:V
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
ОПИС:I FIT осигурува комфорни и сигурни возни карактеристики при влажни и снежни услови на патот. Напредниот дизајн на шарата и специјалната гумена компонента за зимски услови обезбедуваат врвни перформанси на влажни и коловози прекриени со снег.
5.070ден.
ОПИС I FIT осигурува комфорни и сигурни возни карактеристики при влажни и снежни услови на патот. Напредниот дизајн на шарата и специјалната гумена компонента за зимски услови обезбедуваат врвни перформанси на влажни и коловози прекриени со снег.
ДИМЕНЗИИ 225 45 18 225 45 18
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ
SAVA 215/55R17 98V ESKIMO HP 2 XL FP
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 215 mm ПРОФИЛ: 55 % ДИЈАМЕТАР: 17 inch ФУНКЦИИ: "Цик-цак" ребра за оптимална тракција во зима,стабилност во снег и мраз,широки надолжни и странични бразди да се намали ризикот од лизгање и да се обезбеди влечење. Гарантира високa километража, одличен избор за секој кој сака безбедно да ја преживеe зимата во сопствениот автомобил.
6.75000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ
DUNLOP 165/65R15 81T WINTER RESPONSE 2 MS
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 165 mm ПРОФИЛ: 65 % ДИЈАМЕТАР: 15 inch ФУНКЦИИ:
4.30000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ