225/40R18 92V ESKIMO HP 2 XL FP
ЗИМСКИ SAVA
225/40R18 92V ESKIMO HP 2 XL FP
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:225 mm
ПРОФИЛ:40 %
ДИЈАМЕТАР:18 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:92
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:V
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
6.02000
НАРАЧАЈ СПОРЕДИ
225/40R18 92V ESKIMO HP 2 XL FP
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:225 mm
ПРОФИЛ:40 %
ДИЈАМЕТАР:18 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:92
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:V
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
ОПИС:
6.020ден.
ОПИС
ДИМЕНЗИИ 225 40 18 225 40 18
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ
MICHELIN 165/65 R 14 79T ALPIN A3
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 165 mm ПРОФИЛ: 65 % ДИЈАМЕТАР: 14 inch ФУНКЦИИ: Michelin Alpin гумата е најекономична зимска гума; тоа ви дава 35% повеќе километража од просекот на пазарот. Таа ги користи сите знаења на MICHELIN во поглед на гумени смеси и конструкција на гуми.
4.48000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ
DUNLOP 175/65R14 82T WINTER RESPONSE 2 MS
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 175 mm ПРОФИЛ: 65 % ДИЈАМЕТАР: 14 inch ФУНКЦИИ:
3.64000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ