205/55R16 94H WINTER SPT 5 XL
ЗИМСКИ DUNLOP
205/55R16 94H WINTER SPT 5 XL
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:205 mm
ПРОФИЛ:55 %
ДИЈАМЕТАР:16 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:94
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:H
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
6.68500
НАРАЧАЈ СПОРЕДИ
205/55R16 94H WINTER SPT 5 XL
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:205 mm
ПРОФИЛ:55 %
ДИЈАМЕТАР:16 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:94
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:H
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
ОПИС:
6.685ден.
ОПИС
ДИМЕНЗИИ 205 55 16 205 55 16
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ
SAVA 185/60R15 88T ESKIMO S3+ MS XL
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 185 mm ПРОФИЛ: 60 % ДИЈАМЕТАР: 15 inch ФУНКЦИИ: "Цик-цак" ребра за оптимална тракција во зима,стабилност во снег и мраз,широки надолжни и странични бразди да се намали ризикот од лизгање и да се обезбеди влечење. Гарантира високa километража, одличен избор за секој кој сака безбедно да ја преживеe зимата во сопствениот автомобил.
3.04000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ
HANKOOK 155/65R14 75T I*CEPT RS2 W452
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 155 mm ПРОФИЛ: 65 % ДИЈАМЕТАР: 14 inch ФУНКЦИИ: Winter i’Cept RS2 обезбедува одлични грип перформанси и извонредна тракција на снег и лед. Со примена на технологија на блокови со висока густина, како и со оптимизирана технологија за анализа на профили, тракцијата на снег и лед е засилена, додека зголемен e отпорот на триење со што се намалува потрошувачката на гориво и емисиите на јаглероден диоксид. Оптимизираната поставеност на блоковите исто така ја намалува бучавата, обезбедувајќи тивко и мирно возење.
2.43900
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ