225/55R17 101H SP WI SPT 4D MS XL
ЗИМСКИ DUNLOP
225/55R17 101H SP WI SPT 4D MS XL
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:225 mm
ПРОФИЛ:55 %
ДИЈАМЕТАР:17 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:101
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:H
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
10.29000
НАРАЧАЈ СПОРЕДИ
225/55R17 101H SP WI SPT 4D MS XL
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:225 mm
ПРОФИЛ:55 %
ДИЈАМЕТАР:17 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:101
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:H
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
ОПИС:
10.290ден.
ОПИС
ДИМЕНЗИИ 225 55 17 225 55 17
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ
SAVA 205/60R16 92H ESKIMO HP 2
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 205 mm ПРОФИЛ: 60 % ДИЈАМЕТАР: 16 inch ФУНКЦИИ: "Цик-цак" ребра за оптимална тракција во зима,стабилност во снег и мраз,широки надолжни и странични бразди да се намали ризикот од лизгање и да се обезбеди влечење. Гарантира високa километража, одличен избор за секој кој сака безбедно да ја преживеe зимата во сопствениот автомобил.
4.27000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ
GOODYEAR 175/65R14 82T UG 9 MS
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 175 mm ПРОФИЛ: 65 % ДИЈАМЕТАР: 14 inch ФУНКЦИИ:
3.64000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ