215/65R15 96H KRI CONTROL HP 2
ЗИМСКИ FULDA
215/65R15 96H KRI CONTROL HP 2
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:215 mm
ПРОФИЛ:65 %
ДИЈАМЕТАР:15 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:96
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:H
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
5.49000
НАРАЧАЈ СПОРЕДИ
215/65R15 96H KRI CONTROL HP 2
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:215 mm
ПРОФИЛ:65 %
ДИЈАМЕТАР:15 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:96
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:H
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
ОПИС:
5.490ден.
ОПИС
ДИМЕНЗИИ 215 65 15 215 65 15
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ
SAVA 205/65R15 94H ESKIMO HP 2
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 205 mm ПРОФИЛ: 65 % ДИЈАМЕТАР: 15 inch ФУНКЦИИ: "Цик-цак" ребра за оптимална тракција во зима,стабилност во снег и мраз,широки надолжни и странични бразди да се намали ризикот од лизгање и да се обезбеди влечење. Гарантира високa километража, одличен избор за секој кој сака безбедно да ја преживеe зимата во сопствениот автомобил.
6.85000
4.79000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ
TIGAR 165/65R14 79T WINTERA
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 165 mm ПРОФИЛ: 65 % ДИЈАМЕТАР: 14 inch ФУНКЦИИ:
2.10000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ