СПОРЕДБА
TIGAR 205/55R17 95V XL WINTERA
СЕЗОНА ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО W
ШИРИНА 205 mm
ПРОФИЛ 55 %
ДИЈАМЕТАР 17 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС 95
БРЗИНСКИ ИНДЕКС V
ПОТРОШУВАЧКА
АКВАПЛАНИНГ
ЗВУЧНОСТ
ИСПОРАКА 12 до 48 часа
4.23500
НАРАЧАЈ