215/65R16 98H WINTER SPT 5
ЗИМСКИ DUNLOP
215/65R16 98H WINTER SPT 5
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:215 mm
ПРОФИЛ:65 %
ДИЈАМЕТАР:16 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:98
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:H
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
7.07000
НАРАЧАЈ СПОРЕДИ
215/65R16 98H WINTER SPT 5
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:215 mm
ПРОФИЛ:65 %
ДИЈАМЕТАР:16 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:98
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:H
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
ОПИС:
7.070ден.
ОПИС
ДИМЕНЗИИ 215 65 16 215 65 16
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ
DUNLOP 175/70R14 88T WINTER RESPONSE 2 MS XL
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 175 mm ПРОФИЛ: 70 % ДИЈАМЕТАР: 14 inch ФУНКЦИИ:
4.83000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ
HANKOOK 185/70R14 88T I*CEPT RS W442
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 185 mm ПРОФИЛ: 70 % ДИЈАМЕТАР: 14 inch ФУНКЦИИ: Winter i’Cept RS обезбедува одлични грип перформанси и извонредна тракција на снег и лед. Со примена на технологија на блокови со висока густина, како и со оптимизирана технологија за анализа на профили, тракцијата на снег и лед е засилена, додека зголемен e отпорот на триење со што се намалува потрошувачката на гориво и емисиите на јаглероден диоксид. Оптимизираната поставеност на блоковите исто така ја намалува бучавата, обезбедувајќи тивко и мирно возење.
3.38000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ