225/55R17 97H SP WI SPT 4D MS *MO
ЗИМСКИ DUNLOP
225/55R17 97H SP WI SPT 4D MS *MO
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:225 mm
ПРОФИЛ:55 %
ДИЈАМЕТАР:17 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:97
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:H
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
10.08000
НАРАЧАЈ СПОРЕДИ
225/55R17 97H SP WI SPT 4D MS *MO
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:225 mm
ПРОФИЛ:55 %
ДИЈАМЕТАР:17 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:97
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:H
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
ОПИС:
10.080ден.
ОПИС
ДИМЕНЗИИ 225 55 17 225 55 17
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ
GOODYEAR 175/65R15 88T UG 9 MS XL
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 175 mm ПРОФИЛ: 65 % ДИЈАМЕТАР: 15 inch ФУНКЦИИ:
4.41000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ
TIGAR 155/70R13 75T WINTERA
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 155 mm ПРОФИЛ: 70 % ДИЈАМЕТАР: 13 inch ФУНКЦИИ:
2.73000
1.91000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ