205/55R17 95V XL WINTERA
ЗИМСКИ TIGAR
205/55R17 95V XL WINTERA
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:205 mm
ПРОФИЛ:55 %
ДИЈАМЕТАР:17 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:95
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:V
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
4.23500
НАРАЧАЈ СПОРЕДИ
205/55R17 95V XL WINTERA
СЕЗОНА:ЗИМСКИ
ТИП НА ВОЗИЛО:Автомобилски-патнички
ШИРИНА:205 mm
ПРОФИЛ:55 %
ДИЈАМЕТАР:17 inch
ТЕЖИНСКИ ИНДЕКС:95
БРЗИНСКИ ИНДЕКС:V
ПОТРОШУВАЧКА:
АКВАПЛАНИНГ:
ЗВУЧНОСТ:
ИСПОРАКА:12 до 48 часа
ОПИС:
4.235ден.
ОПИС
ДИМЕНЗИИ 205 55 17 205 55 17
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
НАЈДОБРА ЦЕНА
СЛИЧНИ ПРОИЗВОДИ
SAVA 185/70R14 88T ESKIMO S3+ MS
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 185 mm ПРОФИЛ: 70 % ДИЈАМЕТАР: 14 inch ФУНКЦИИ: "Цик-цак" ребра за оптимална тракција во зима,стабилност во снег и мраз,широк надолжни и странични бразди да се намали ризикот од лизгање и да се обезбеди влечење. Гарантира висок километражата, одличен избор за секој кој сака безбедно да ја преживеат зимата во сопствениот автомобил.
4.60000
3.22000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ
GOODYEAR 185/60R15 88T UG 9 MS XL
СЕЗОНА: ЗИМСКИ ТИП НА ВОЗИЛО: Автомобилски-патнички ШИРИНА: 185 mm ПРОФИЛ: 60 % ДИЈАМЕТАР: 15 inch ФУНКЦИИ:
4.30000
ПОВЕЌЕ НАРАЧАЈ